BDSTAV MORAVA » Panelové domy

Panelové domy

Zateplování a opravy panelových domů

Důsledky klimatických změn našeho životního prostředí jsou patrné doslova všude okolo nás a zhoršují se přímo před očima. Jedním z mnoha kroků k nápravě, který může udělat skoro každý majitel domu, je tepelná sanace budov.

Životnost

Dnes už víme, že budoucí generace (bude-li nějaká) bude vystavena zdrcujícímu účinku našeho současného špatného zacházení se společným základem života - se životním prostředím. V posledních letech se stále opakuje téma "Změna klimatu" a s ním spojená výstraha pro nás anáš vztah k životnímu prostředí. Studií a elaborátů na toto téma je vypracováno velice mnoho, ale to samo o sobě nic nezmění. Rozhodujícíje náš přístup k dané věci. "Trvale udržitelný rozvoj člověka" je ten správný směr ekonomického vývoje a způsobu života, který uspokojí současnou potřebu, aniž by poškodil budoucí generace.

Tepelná izolace vytváří "teplý obal" kolem celé budovy. Tento plášť zakrývá veškeré tepelné mosty a další vady masivní nosné konstrukce.

Výhody

Investice do dodatečného zateplení se vyplatí!

Zde jsou výhody jako na dlani:

  1. Spotřeba energií na vytápění může klesnout až o 60 %. Do tohoto čísla není započteno zlepšení výměnou oken, zateplením sklepních a půdních prostor nebo v ideálním případě modernizací topného systému.
  2. Dobré vnitřní mikroklima umožňuje dobře volená tloušťka i materiál tepelné izolace. Její umístění je voleno tak, aby stěny a strop z masivních materiálů mohly jako dosud akumulovat teplo a po intenzivním krátkodobém vyvětrání interiéru mohly stěny teplo opět vydat do místnosti s čerstvým chladným vzduchem. Toho je využito i v létě, kdy naopak chladné stěny teplo pohlcují a tak během dne v interiéru snižují výkyvy teplot.
  3. Rozdílné teploty povrchů jednotlivých částí stavby často vedou u starších domů k nepříjemnému proudění vzduchu v interiéru. Obyvatelé takových domů pak mají pocit chladu a nepohodlí. Nízká teplota vnitřních povrchů obvodových stěn podvědomě vede k přetápění a k vyšším teplotám vzduchu v místnostech.
  4. Vhodně volená tloušťka tepelné izolace, zabraňuje úniku tepla do prostoru prostřednictvím tepelných mostů. Kondenzace v místech s nižší teplotou povrchu (kouty místností, neizolovaná nadpraží oken) je po zateplení už minulostí. Mokrým stěnám i plísním je odzvoněno.

BDSTAV MORAVA s.r.o. nabízí tyto systémy: KB THERM, BAUMIT.


Nezávazná poptávka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací