Plastová okna a dveře

Rekuperační okno - 115-4K

rekuperační oknoU tohoto systému oken je použitý unikátní rám se stavební hloubkou 115 mm, který má, při použití doplňkové izolace uvnitř rámu, lepší součinitel prostupu tepla než běžné pěti- a šestikomorové profily. Při použití čtyřkomorového křídla se zasklením U = 1,1 W/(m2K) eliminujeme veškeré kritické povrchové teploty v oblasti okna. Vnitřní parapet se u tohoto provedení stává nedílnou součástí okna a ve spojení s mechanicky spojenou lištou se silikonovým jazýčkem umožňuje provést technicky i normově správnou otvorovou výplň.

Infiltrace s využitím rekuperace

Novinkou v oboru otvorových výplníje systém tzv. rekuperace. Tento systém větrání bytů v panelových domech vyvinutý a patentovaný firmou REHAU využívá ztrátového tepla, které uniká rámem okna, k ohřátí čerstvého vzduchu. Tento již ohřátý vzduch proudí směrem dovnitř a zajišťuje větrání při minimálních tepelných ztrátách.

Také toto řešení je závislé na konkrétních podmínkách bytu. Součástí systému je regulační klapka s prachovým a pylovým filtrem, která dovoluje uživateli měnit intenzitu výměny vzduchu v rozsahu od 40 do 100 % nutné hygienické výměny vzduchu v místnosti.

  • Příznivá teplota vstupujícího vzduchu i při extrémně nízkých venkovních teplotách.
  • Téměř nulový úbytek parapetu RW, a to i při vysokých nárocích na útlum hluku okny.
  • Základní nastavení objemu vzduchu ve vztahu k velikosti místnosti a umístění okna na fasádě.
  • Speciální profil rámu konstrukční hloubky 115 mm s částečně izolovanou předkomorou.
  • Vnitřní povrchové teploty ti rámu splňují požadavky nového znění tepelně-technické normy ČSN 730540.
  • Zajištění stálé výměny vzduchu s minimálním vlivem lidského faktoru.
  • Možná dvojí regulace objemu vzduchu uživatelem (40% a 100%).
  • Evropský patent EP PCT / EP 02/09622 pro REHAU. Chráněno ve všech zemích Evropy.

Ke stažení

» Panelákový profil - leták


Nezávazná poptávka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací